FAQ

 • Czym jest Multibiuro?

 • Różnicą między tradycyjnym wirtualnym biurem a multibiurem jest oferowany zakres usług oraz zupełnie innowacyjne podejście do sposobu prowadzenia firmy. To outsourcing dla biznesu stworzony z myślą o nowoczesnych przedsiębiorcach, którzy większość czasu spędzają poza biurem. To wsparcie w kreowaniu silnej marki, poprzez prestiżowe adresy, najwyższą jakość obsługi i reprezentacji firmy, kompleksowy wachlarz usług z zakresu obsługi prawnej, księgowej oraz prowadzenia sekretariatu. To alternatywa dla firm, które oszczędzając czas i pieniądze mogą w łatwy i wygodny sposób zapewnić swojej firmie prestiżową siedzibę wraz z obsługą sekretarską. Usługa użyczenia adresu do rejestracji umożliwia użytkownikom znaczną redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników biurowych. Lecz to nie wszystko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów mBiuro posiada bardziej rozbudowaną ofertę i świadczy usługi w zakresie pomocy przy rejestracji firmy, wsparcia księgowego i prawnego. Dodatkowe usługi to wynajem powierzchni biurowych, sal konferencyjnych oraz gabinetów (z możliwością wynajmu na godziny). Nasze biura pełnią także rolę realnych przedstawicieli swoich Klientów, którzy przenieśli część zadań na obsługującą ich firmę, np. reprezentowanie firmy we wszelkiego rodzaju urzędach czy też zarezerwowanie noclegu w hotelu. Dbamy także o zdrowie i kondycję naszych Klientów poprzez dostęp do opieki zdrowotnej w największej sieci prywatnych poradni medycznych w Polsce – Lux Med. Wraz z naszymi Klientami chcemy stworzyć nową jakość w prowadzeniu firmy!

 • Dla kogo przeznaczone są usługi mBiuro?

 • Doświadczenie pokazuje, że z usług mBiuro korzystają zarówno firmy małe, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem jak i duże przedsiębiorstwa, tworzące kolejne oddziały czy firmy międzynarodowe. Jednak, naszych Klientów łączy kilka cech – umiejętność korzystania ze wsparcia, jakie oferują nowe technologie, nowoczesne podejście w tworzeniu elastycznych struktur firmy oraz umiejętność redukowania ryzyka. Najczęściej z usługi korzystają firmy, których profil działalności opiera się na pośrednictwie, handlu, projektowaniu na zamówienie, doradztwie itp. Krótko mówiąc firmy, którym własne biuro nie jest potrzebne do prowadzenia działalności operacyjnej, gdyż może ona być wykonywana w dowolnym miejscu na świecie. Decyzja o skorzystaniu z outsourcingu biurowego bierze się z potrzeby zmniejszenia kosztów. Innym bodźcem jest chęć podniesienia prestiżu firmy. Często przedsiębiorcy nie potrzebujący do prowadzenia firmy własnego biura rejestrują swoją działalność na adresie domowym. Skorzystanie z oferty mBiuro pozwala na oddzielenie sfery prywatnej i biznesowej oraz poprawienie wizerunku firmy. Dzięki usługom outsourcingowym przedsiębiorca może prowadzić swoją firmę bez zbędnego wysiłku przekazując wszystkie sprawy administracyjne w ręce profesjonalistów.

 • W jakich godzinach mogę korzystać z usług mBiuro?

 • Każdy oddział mBiuro czynny jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00. W tych godzinach możliwy jest osobisty odbiór korespondencji i korzystanie z sal konferencyjnych czy gabinetów. Na życzenie Klienta istnieje możliwość wynajmu powierzchni biurowej po godzinach pracy oddziału. Obsługa dedykowanego numeru telefonu przez asystentkę odbywa się również między 9:00 a 17:00 w dni robocze – w pozostałych godzinach korzystając z usługi mTelefonii Klient może wybrać opcję poczty głosowej lub przekierowania połączeń aby mieć pewność, że żaden ważny telefon nie umknie jego uwadze.

 • Jakie możliwości daje mi dostęp do Internetowego Panelu Klienta?

 • Każdy Klient przy podpisaniu umowy otrzymuje login i hasło do Internetowego Panelu Klienta, dzięki któremu bezpłatnie może sprawdzać zdarzenia dotyczące jego firmy. Są to między innymi informacje o odebranej korespondencji oraz jej skany, płatności, nagrania telefoniczne, wyniki finansowe firmy. Poprzez Interentowy Panel Klienta istnieje również możliwość zlecenia dokumentu do tłumaczenia, zarezerwowania Sali konferencyjnej, skonfigurowania obsługi telefonicznej czy wystawienie faktury w darmowym programie mFaktura. Poprzez Internetowy Panel Klienta generowane są powiadomienia e-mail lub powiadomienia SMS (18gr/sms).

 • W jaki sposób mogę zarezerwować salę spotkań?

 • Salę spotkań (salę konferencyjną lub gabinetową) można zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem na kilka sposobów. Telefon do biura, e-mail, telefon na infolinię, zapytanie przez czat czy poprzez Kalendarz Rezerwacji Sali dostępny w Internetowym Panelu Klienta. Każdy Klient może wybrać najbardziej dogodne rozwiązanie.

 • Na jakie dodatkowe usługi mogę liczyć podczas wynajmu sali spotkań?

 • Korzystając z sali spotkań zapewniamy Klientom bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi oraz korzystanie z urządzeń biurowych (ksero, drukarka, skaner, projektor, flipchart). W cenę wynajmu sali wliczona jest również obsługa cateringowa (kawa, herbata, woda). Przede wszystkim jednak każdy Klient oraz jego kontrahenci korzystający z naszych powierzchni biurowych mogą przez cały czas liczyć na wsparcie naszych asystentek, które zawsze służą nie tylko pomocą ale i uśmiechem.

 • Czy przesyłanie korespondencji na wskazany przeze mnie adres jest dodatkowo płatne?

 • Tak, jest to usługa dodatkowo płatna. Korespondencja może być wysyłana na wskazany przez klienta adres raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Cena tej usługi to koszt opłaty Poczty Polskiej za list polecony oraz dodatkowo 1zł za przygotowanie wysyłki. Ponadto przesyłka może zostać wysłana za pośrednictwem firmy kurierskiej. By ominąć koszty związane z wysyłką korespondencji, można ją odbierać bezpłatnie w oddziale, z którego korzystają Państwo w godzinach pracy mBiuro.

 • Na jaki okres mogę zawrzeć umowę?

 • Oferujemy Państwu dwa rodzaje umów – na czas określony oraz na czas nieokreślony. Umowy na czas określony zawierane są na 12 miesięcy i wymagają płatności z góry. W przypadku umów na czas nieokreślony płatność za usługi mBiuro dokonywana jest miesięcznie (faktury wystawiane są każdego pierwszego dnia miesiąca, z 7dniowym terminem płatności). Podpisując umowę na czas nieokreślony, niezależnie od pakietu pobierana jest dodatkowo kaucja w wysokości jednomiesięcznego abonamentu, która zwracana jest po zakończeniu świadczenia usług.

 • Jak założyć spółkę przez Internet?

 • Założenie konta przez Internet to nic innego jak rejestracja wniosku online. Wystarczy założyć konto w trybie S-24 i wypełnić formularz. Następnie, po wygenerowaniu dokumentów wymagane jest złożenie elektronicznego podpisu i dokonanie płatności. Szczegółowe informacje i wskazówki krok po kroku znają Państwo na stronie: https://ems.ms.gov.pl/pomoc/index.html?rejestracja_wniosku_s-24_-_pro.htm W przypadku pytań lub wątpliwości nasi Prawnicy zawsze służą radą.

 • W jaki sposób mogę podpisać umowę?

 • Dzięki temu, że mBiuro ma już 9 oddziałów w różnych miastach Polski(Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk) umowę można podpisać w dowolnym mieście, niezależnie od oddziału, którym są Państwo zainteresowani. Dbając o elastyczność i wygodę Klienta oferujemy również możliwość podpisania umowy drogą korespondencyjną. W tym przypadku, po przesłaniu wymaganych dokumentów asystentka przygotowuje umowę i wysyła ją wraz z fakturą drogą mailową do akceptacji. Po zatwierdzeniu, przygotowaną umowę należy wydrukować w dwóch egzemplarzach i odesłać do dowolnego oddziału mBiuro, a po zaksięgowaniu płatności otrzymają Państwo jeden podpisany egzemplarz.

 • Kim jest mAsystentka?

 • mAsystentka to wyjątkowe wsparcie w sprawach drobnych ale często uciążliwych. Dzięki niej przekonają się Państwo jak skutecznie można działać także w stresujących sytuacjach, o których rozwiązaniu decydują często chwile. Głównymi zaletami mAsystentki są dyspozycyjność i wysoki poziom kompetencji. Dzięki niej nie będą Państwo musieli martwić się znalezieniem najbliższego parkingu, rezerwacją noclegu w hotelu czy zamówieniem poczty kwiatowej. Decydując się na korzystanie z usługi mAsystentki otrzymują Państwo pakiet 20 zapytań, które pomogą uzyskać odpowiedź w ciągu krótkiej rozmowy telefonicznej zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 • Czym jest usługa mConcierge?

 • Pakiet mConcierge zawiera wszystkie elementy pakietu standardowego oraz możliwość realizacji zadań wykraczających poza ofertę tę ofertę. Dodatkowo w przypadku mConcierge ilość zapytań w miesiącu jest nieograniczona. Prócz zapytań informacyjnych czy kulturalnych mConcierge ułatwi Państwu organizację spraw jak np. prowadzenie osobistego kalendarza spotkań lub wizyt, zamówienie taksówki, poczty kwiatowej, cateringu, znalezienie fachowca, specjalisty, np. tłumacza, prawnika, opiekunki do dziecka czy przychodni lekarskiej, opracowanie dopasowanej do osobistych preferencji oferty kulturalnej w wybranym mieście.

 • Na czym polega obsługa sekretariatu?

 • Obsługa sekretariatu to usługa, dzięki której Klienci mBiuro nie muszą martwić się o nieodebraną korespondencję czy stać w kolejkach na poczcie by odebrać awizowaną przesyłkę. Wszelka korespondencja przychodząca do firmy (poza przesyłkami pobraniowymi) odbierana jest przez asystentkę, która umieszcza ją w Internetowym Panelu Klienta, dzięki czemu klient automatycznie powiadamiany jest o nowym zdarzeniu. Co więcej, różnorodność naszych pakietów umożliwia rozszerzenie obsługi o skany korespondencji, dedykowany numer telefonu z obsługą asystencką czy też numer fax.

 • Czym mKsięgowość różni się od tradycyjnego biura rachunkowego?

 • mKsięgowość łączy w sobie cechy klasycznej obsługi księgowej z księgowością Internetową. Obsługujemy wszystkie formy działalności gospodarczych, od firm jednoosobowych po spółki prawa handlowego czy fundacje oraz stowarzyszenia. Usługa jest prowadzona przez licencjonowaną firmę z wieloletnim doświadczeniem. W ramach mKsięgowości nasz Klient, nie musi ponosić kosztów przesyłania dokumentów (możliwość osobistego dostarczenia do dowolnego oddziału mBiuro) oraz ma cały czas dostęp do wszystkich niezbędnych informacji związanych z bieżącymi danymi finansowymi poprzez Internetowy Panel Klienta. Tak jak w przypadku wszystkich usług mBiuro naszą przewagą jest elastyczność i ułatwiony kontakt – poprzez telefon, e-mail czy widekonferencje. Ponadto Klient może ustawić powiadomienia SMS lub e-mail o nadchodzących terminach płatności. W przypadku podsiadania kilku firm lub będąc właścicielem, udziałowcem w różnych firmach dzięki Internetowemu Panelowi Klienta każdy klient ma pełen ogląd sytuacji posiadając dostęp do wszystkich swoich firm.

 • Na czym polega najnowocześniejsza w Polsce usługa mTelefonii?

 • Dzięki usłudze mTelefonii każdy Klient może swobodnie dopasowywać obsługę telefoniczną na dedykowanym numerze do swoich potrzeb. Oprócz podstawowej obsługi sekretarskiej polegającej na tym, że w godzinach pracy biura telefon odbierany jest przez jedną z naszych asystentek istnieje również możliwość skonfigurowania przekierowań na dowolny numer w kraju oraz za granicą czy ustawienia usługi poczty głosowej. Co istotne – usługi te można ze sobą dowolnie łączyć – na przykład od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 telefon może być obsługiwany przez asystentkę, po tych godzinach przekierowany na dowolny numer a w weekend włączona będzie poczta głosowa. W każdym momencie istnieje możliwość zmiany ustawień poprzez Internetowy Panel Klienta.